Plavecký oddíl TJ Slavoj

Plavecký oddíl byl v Českém Těšíně založen teprve v roce 2013, a to pod hlavičkou TJ Slavoj Český Těšín a pod patronací města Český Těšín.

 

Cílem oddílu je přilákat českotěšínské děti k tomuto krásnému sportu, který má na vývoj a rozvoj dětského organismu velmi kladný účinek a samozřejmě to nejdůležitější – naučit děti dobře plavat a nebát se vody.

 

V prvním roce se členy našeho oddílu stalo 20 dětí, které trénovaly 2x týdně. V současné době trénujeme 10x týdně a je nás skoro 100. V současné době patříme k nejpočetnějším sportovním oddílům v Českém Těšíně.

 

U nás učíme plavat děti od 7 let a dítě by mělo mít za sebou 1.třídu ZŠ. Menší děti bohužel většinou nebereme, jelikož pro ně nemáme prostory na bazéně.

 

Průběh tréninků

Tréninky probíhají na plaveckém bazéně ZŠ Pod Zvonek v Českém Těšíně. Děti rozdělujeme dle šikovnosti a věku. V první fázi výuky jim hlavně pomáháme překonat strach z vody, a to hlavně formou hry. Dále se trenéři během plaveckých hodin věnují celkové plavecké průpravě, kde děti učí správně splývat, kopat nohama, potápět, dýchat, plavat pod vodou, skokové techniky, šlapat vodu, plavecké způsoby znak, kraul, prsa a pár plaveckých a technických dovedností z vodního póla. Většina dětí zůstává v našem oddíle rok až dva roky. Trénují většinou 2x týdně. Po ukončení jejich působení v našem oddíle se z tzv. neplavců stávají plavci, kteří velmi dobře ovládají plavecký způsob kraul, znak, prsa a za jednu tréninkovou jednotku uplavou až 1500m.

Během roku sledujeme u děti jejich výkonnost a pořádáme jednoduché plavecké závody. V říjnu se většinou naší šikovní plavci účastní Velké ceny města Třince, což jsou větší závody pro neregistrované plavce z plaveckých oddílu z okolí České Těšína. Koncem každého školního roku pak pořádáme závěrečné plavecké závody pro všechny děti z oddílu pod názvem „Těšínský plavecký víceboj“, kde děti soutěží o medaile a diplomy za účasti všech rodičů.

 

 

Šikovné, nadějné a pracovité děti dostanou vždy nabídku se zařadit do závodní skupiny. Tady je čekají již náročnější tréninky pod vedením zkušených trenérů. Trénuji až 5x týdně a součásti přípravy jsou hodiny gymnastiky a atletiky. Jsou registrováni pod ČSPL a účastní se okresních a krajských plaveckých závodů.

 

 

Dětem vštěpujeme již od útlého věku disciplínu a fair play. Naše motto zní: My jsme plavci, plavci jsou tým a tým je Slavoj…

 

Přijďte si nás vyzkoušet !!! Těšíme se !

Parametry bazénu

Přihlaste se k odběru novinek!

Za vaše děti zodpovídají...

Všichni naší trenéři jsou kvalifikovanými trenéry a lektory plavání

Mgr. Ivan Makaj
Zakladatel a předseda oddílu, hlavní trenér, trenérská licence III, bývalý reprezentant ČR ve vodním pólu, středoškolský učitel s aprobací TV
Mgr. Jiří Ježek
Trenér skupiny B, C a kondičního plavání, lektor plavání, středoškolský učitel s aprobací TV
Mgr. Dagmar Szturcová
Trenér skupiny začátečníků, lektor plavání, středoškolský učitel s aprobací TV
Mgr. Pavel Hojdysz
Trenér skupiny B, C, A, lektor plavání, středoškolský učitel s aprobací TV
Michaela Rucká
Trenér skupiny začátečníků, B, C, A, trenérská licence III, studentka SŠ
Sofie Vavrdová
Trenér skupiny začátečníků, B, C, A, trenérská licence III, studentka SŠ

Sledujte nás na Facebooku!

Jsme také na soc. sítích, kde pravidelně přidáváme fotky ze závodů, kurzu plavání a nejaktuálnější informace.